
Lejemålet er med sine store og lyse kontorlokaler ekstremt funktionelt og de 468 m2 kan udnyttes på et væld af forskellige måder både i form af de allerede eksisterende storrumskontorer og med mulighed for at oprette mindre kontorer. Desuden er der udover et flot og køkken også rig mulighed for at styrke et godt kollegialt fællesskab i det store tilhørende kantineområde.
Lejemålets store vinduespartier til alle sider sikrer et godt lysindfald, og tillige har lejemålet med sine store vinduer ud til Silkeborgvej gode muligheder for profilering af virksomheden. I kraft af sin beliggenhed nær krydset ved Silkeborgvej og Vestre Ringgade, har ejendommen desuden utrolig gode tilkørselsforhold, og ligeledes er der rig mulighed for at nå lejemålet med offentlig transport.
Indgangen til lejemålet når man gennem en flot og lys trappeopgang, der ligger ud til gården. Lejemålet består af et storrumskontor med opgang til mindre kontor med udsigt over området, 1 større kontor, 2 mindre kontorer med foldedør samt yderligere 2 større mødelokaler, køkken med spiseområde, 3 toiletter, depot/serverrum, garderobe samt en stor sydvendt terrasse. For at sikre et godt arbejdsmiljø er der i øvrigt opsat akustikloft i kontorområdet.
Der er desuden mulighed for leje af parkering på bagsiden af ejendommen.
Lejemålet ligger tæt ved Aarhus Å i et dynamisk erhvervsområde. Ejendommen ligger desuden tæt ved beboelse, hvor man i dagtimerne kan være heldig at få en gratis parkeringsplads.
Kontakt os via linket ovenfor eller tag direkte fat i
Udlejningschef
+45 9215 2056
hkn@olavdelinde.dk